Materiály pro informační systémy

POUŽÍVANÉ MATERIÁLY

ALU CEDULE

Materiál je hliník, který se dá potisknout, polepit, gravírovat a frézovat. Jeho předností je tvarová stálost a pevnost. Používá se nejčastěji pro informační systémy ke kancelářím a pro serióznější účely.

PVC CEDULE

Materiál je plast, který dodáváme v nejrůznějších tloušťkách od 1 mm do 10 mm. Je různá řada PVC desek s ohledem na tvrdost a pevnost. Do interiéru se používají materiály jako jsou např. Kapa, Forex nebo plexi. Do exteriéru jsou vhodné polykarbonátové nebo tvrzené plastové desky.

Tyto cedule se většinou polepují samolepícími fóliemi, kterých je celá řada. Monomerické, polymerické, translucentní, transparentní, fluorescentní nebo reflexní.

DIBOND

Materiál tvořený jako sendvič z tvrzeného plastu a hliníkových desek. Je velmi pevný a tvarově stálý. Má minimální prohyb a velkou životnost.

Nejčastěji se polepuje tištěnou nebo řezanou reklamou. Dodáváme ho ve třech základních barvách – bílé, stříbrné nebo imitaci nerezu a dvou tloušťkách – 2 nebo 3 mm.

PLECHOVÉ CEDULE

Materiál je plech, většinou povrchově upraven (zinek). Jde o nejlevnější variantu. Nevýhodou je vysoká váha. Nejvhodnější je celou plochu polepit samolepícími foliemi. Vhodné jsou zejména pro upevnění na již zhotovenou konstrukci či fasádu domu.

NEREZOVÉ CEDULE

Materiálem je nerezová ocel, vysoce kvalitní a pevný materiál dodávaný v různých tloušťkách. Pro docílení největšího efektu se tyto materiály polepují řezanou reklamou nebo se využívá přímý UV tisk.

PLEXI CEDULE

Materiálem je plexisklo. Výhodou je velký výběr povrchového provedení pro docílení nejzajímavějších efektů. Pro uchycení používáme různé okrasné a designové systémy, jako jsou např. distanční šrouby.

Zvláště efektivní je použití různých translucentních a transparentních folií, interiérových designových folií, jako jsou nejčastěji pískované fólie. Také se často kombinují polepy z obou stran pro prostorové zobrazení.

Více na Inetrier Design nebo Informační systémy